Beskrivning
Ett halsband i återvunnet silver och med en rhodium plätering i en cateye-kedja, ca 4 mm bred kedja, och med inspiration från ett gammalt mynt, ca 20 mm i diameter. Detta multifunktionella halsband kan bäras både kort eller långt. Lång längd 75-85 cm, kort längd upp till 42,5 cm. (Titta gärna på Victory plain brace för en bättre bild på kedjan)
Lagerkransen i myntet står för hopp, seger och hjältedåd, men lagerträdet är också en medicinalväxt med helande egenskaper. Vi är alla vardagshjältar!
Detaljer
Artikelnummer:
WCUJewellery-Victory-Long-Short-Necklace-7585-Silver
Mått
Frakt & retur
Öppet köp gäller i 14 dagar från det att paketet hämtats ut. Eventuella returer måste alltså skickas tillbaka inom den tiden - annars blir det en icke godkänd retur och vi måste låta paketet gå i retur till dig.
Varorna måste returneras i originalskick samt originalförpackning. Kartonger till skor/stövlar måste skickas tillbaka med emballage runt om själva originalkartongen. Har en plombering brutits från Bad/underkläder gäller ej bytesrätt/öppet köp.
OBS - Ej öppet köp på smycken, underkläder, strumpbyxor, skönhetsprodukter eller matvaror.